Vymyslieť pekný darček je niekedy ten najťažší krok

Radi dostávate darčeky? Verím, že ste podobní ako ja a malá pozornosť od priateľov či blízkych vám vždy urobí radosť. Niektorí ľudia majú obdivuhodnú vlastnosť vymyslieť originálne, veselé, zaujímavé a jedinečné prekvapenia. Takým šikovníkom jednoducho závidím! Opakom sú ľudia, ktorí vždy prinesú niečo, čo človeku zaprace byt, prekladá sa roky z miesta na miesto, až napokon skončí v koši. Možno to darca nemyslel zle, no nejako to nedomyslel… Úprimne, zo všetkých síl sa snažím, aby moje darčeky nepatrili do tejto kategórie.

Aký má byť darček, ktorý poteší a nezavadzia?

Čo vymyslieť, keď dnes už naozaj každý má viac vecí, než vôbec potrebuje? Nad týmto si môžete dlho lámať hlavu, no myslím, že nič lepšieho, než darčekový kôš z kvalitných potravín nevymyslíte. Nielen preto, že dobré veci sa bez problémov spotrebujú a žiadne lapače prachu sa z nich nestanú. Aj preto, že ich môžete prispôsobiť každému úplne na mieru. Mužom fľašku vína, koňaku, či dokonca zopár zaujímavých plechoviek piva. Ženám kvalitnú kávičku, lákavú bonboniéru alebo naopak, čosi nízkokalorické. Vek nehrá rolu, a dokonca nie je ani podstatné, či obdarovaného poznáte veľmi dobre. No a deťom rozhodne urobia radosť sladkosti, v tom najlepšom prípade s pribalenou hračkou.

Ako obdarovávať originálne?

Možno sa vám zdá, že darčekový kôš je príliš bežná vec. No je len na vás, aby ste dokázali urobiť z neho obrovské prekvapenie! V časoch, keď už klasická pošta a papierové pozdravy takmer vymizli, môžete doň pribaliť peknú gratuláciu s vtipným textom.

Väčšinou viete, aké veci má rád človek, ktorého by ste radi prekvapili – a výber je skutočne obrovský. Nikde nie je napísané, že darčeky musia byť sladké. Neklaďte si obmedzenia a pokojne zostavte kolekciu zo slaných pochúťok, zdravých orechov a jadier, sušeného i konzervovaného ovocia, mäsových alebo syrových špecialít… v tomto si môžete nechať poradiť od ľudí, ktorí podobnú dilemu riešia takmer denne a ich nápady sú mnohokrát osvedčené.

Čo je však veľmi dôležité, ak vám na darčeku skutočne záleží, nechajte do darčekového koša pribaliť niečo zvláštne, symbolické. Napríklad hračku, tradičnú dekoráciu k Vianociam alebo Veľkonočným sviatkom, drobný predmet do kuchyne, čosi praktické alebo jednoducho veselé. Takýmto spôsobom prinesie darčekový kôš obrovskú radosť, ktorá zostane v pamäti. Skúste nad tým popremýšľať, rozžiarené oči či dokonca od prekvapenia otvorené ústa vám námahu bohato vynahradia.

Šetriť či nešetriť?

Ľudia často premýšľajú, či by mal byť darčekový kôš radšej nápadný a objemný, alebo je lepšie zvoliť kvalitnejšie potraviny a hodnotu uprednostniť pred veľkosťou. V tomto je každý človek trochu iný, mali by ste sa rozhodnúť podľa toho, ako sa k veci stavia váš blízky. Náš názor však je, že menej býva viac. Darčekový kôš, ktorý síce nie je obrovský, no obsahuje skutočné pochúťky alebo veci, ktoré si ľudia bežne nedoprajú, bude väčším potešením a dýchne z neho kúsok luxusu. K tomuto riešeniu by sme sa priklonili aj pri výbere darčekov pre spolupracovníkov, šéfa, klientov a podobne. Radšej malá luxusná čokoláda, než lacnejšia, no príliš obyčajná sladkosť.

Dnes sme vám chceli dať pár tipov, ako sa pozerať na voľbu darčekov a prípravu darčekových košov. Nabudúce sa zamyslíme nad tým, čo treba vziať do úvahy pri peknom balení.

  • Aj vám sa zdajú naše články užitočné?

    Vyplňte tento formulár a na zadaný mail vám budeme zasielať články blogu