Viete zabaliť pekný darčekový kôš?

Darčekový kôš - Milka

Prezradíme ako na to!

 

Chcete, aby váš darček vo forme potravinového koša bol nielen chutný, ale aj krásny? Chcete doň pribaliť veci, ktoré sa nedajú kúpiť, majú byť vaším tajomstvom, či z akéhokoľvek dôvodu má byť váš darčekový kôš pripravený vlastnoručne? Ak ste sa rozhodli, že budete baliť sami, prečítajte si pár tipov, ako to robia profesionáli.

 

  1. Pripravte si obsah a baliaci materiál

 

Ako prvý krok si nachystajte veci, ktoré budete do darčekového koša vkladať. Ak ste sa rozhodli zabaliť skutočný kôš, musíte si zaobstarať aj tento druh obalu. Niekedy sa však zaobídeme bez neho, keď veci uložíme na pevnú podložku.

 

  1. Ukladajte s rovnomerným rozmiestnením váhy

 

Kôš alebo podložku uložte uprostred veľkého hárku baliaceho celofánu, či iného vhodného darčekového papiera. Najprv uložte do darčekového koša väčšie a ťažšie predmety, napríklad fľašku s alkoholom, balíček kávy a podobne. Dbajte na rovnomerné rozloženie váhy. Okolo väčších predmetov prikladajte drobnejšie darčekové potraviny. Môžete si pritom pomáhať lepiacou páskou, neodporúčame však používať špendlíky, pretože by sa obdarovaný mohol poradiť, keď ich v darčeku neočakáva. Rovnako sa tým vyhneme poraneniu detí, u ktorých darčekový kôš vždy vzbudzuje neodolateľnú zvedavosť.

 

  1. Buďte originálni!

 

Popremýšľajte, čím by ste mohli obdarovaného prekvapiť. Osobné venovanie napísané vlastnoručne, kresba od detí, ručná práca urobená s láskou pre toho, komu je darček určený, drobná hračka, či iný dekoračný predmet dodajú vášmu darčekovému košu osobitosť. Tieto drobnosti odlišujú obyčajný darček od takého, na ktorý sa nikdy nezabúda.

 

  1. Naplnený kôš prizdobte kvetmi

 

Keď máte pripravený obsah darčekového koša, či všetko úhľadne poukladané a upevnené na podložke, zdvihnite a zviažte baliaci celofán ponad neho. Snažte sa, aby papier pekne priliehal a bol rovnomerne rozvrstvený. Zviazaný celofán previažte navrchu peknou mašľou. Pre skutočne efektné balenie je výborným tipom aj využitie umelých kvetov. V obchode to robíme pomocou tavnej pištole, ak ju doma nemáte vystačíte si s lepidlom či stuhou.

 

Takýmto spôsobom, s trochou zručnosti a predovšetkým veľkou porciou lásky, bude váš darčekový kôš zabalený vkusne, ale aj bezpečne. A viete čo? Ak sa vám to na prvý krát nepodarí, nezúfajte! Príďte k nám, zvoľte si z nášho bohatého sortimentu, prípadne prineste svoj osobný darček, ktorý chcete do darčekového koša pribaliť. Naše šikovné kolegyne vám pre vašich najmilších pripravia darček s takou láskou, ako by ho robili pre vlastnú rodinu.

  • Aj vám sa zdajú naše články užitočné?

    Vyplňte tento formulár a na zadaný mail vám budeme zasielať články blogu